Keşfet
Mavi
Kırmızı
Yeşil
Turuncu
Mor
Siyah
Özel

5. Sınıf Yankılı Kayalar Sınav Soruları

TugceYilmaz

Yönetici
Yönetici
Katılım
20 Mar 2022
Mesajlar
60
Tepki
1
Puan
8
Konusunu günlük hayattan alan ve herkesin kendi hayatına dair bazı izler bulabileceği Yankılı Kayalar kitabı ile ilgili sınav soru ve cevaplarına aşağıda bulunan word dosyasından ulaşabilirsiniz.

Yankılı Kayalar Kitabı Kısa Özet​

Kahramanımız Mehmet köyde yaşamaktadır. Anne ve babasının ölmesi üzerine kardeşiyle birlikte İstanbul’un yolunu tutar. Burada dayısı yaşamaktadır. Dayısının yanına taşınır. Oldukça akıllı ve terbiyeli bir çocuk olmasına rağmen maalesef yengesi istememektedir. Yengesinin kendilerini istemediğinin farkında olan Mehmet yengesinden çekinir. Yengesi Mehmet’in okumasına karşı olduğu İçin bir ustanın yanında çırak olarak çalışmasını daha münasip bulur. Mehmet ise burada kazandığı parayı yengesine verir.
Bir gün ustasının istediği çivileri almak İçin gittiğinde tesadüfi olarak bir çocuğun hayatını kurtarır. Çocuğun babası Mehmet’e yardım eder.
Yengesinin baskısından bunalan Mehmet kardeşini de alarak köye gitmek için evden ayrılır. Çaresiz bir haldeyken hayatını kurtardığı çocuğun babasına denk gelir. Adam olanları öğrenince iki kardeşi evlatlık alır. Mehmet çok çalışır ve okur. O artık bir doktordur. Mehmet bir süre sonra yine köyüne dönmeye karar verir ancak bu kez bir doktor olarak köyüne dönecektir.
 

Ekli dosyalar

  • yankılı kayalar.zip
    13.8 KB · Görüntüleme: 218
Üst Alt