Keşfet
Mavi
Kırmızı
Yeşil
Turuncu
Mor
Siyah
Özel

Ailemden Mektup Var Örnekleri

turkceasigi

Yeni Üye
Katılım
22 Mar 2022
Mesajlar
11
Tepki
0
Puan
1
Ailemden mektup var örnekleri samimi bir dil ile yazılabilecek mektuplardır. Ailesinden uzak yaşayan kişiler için çok kıymetli olan bu mektuplar, farklı bir şehirde ya da ülkede, ailesinden uzak yaşayan çocuklar için, ebeveynler tarafından yazılır.

Ailelerin çocuklarına duydukları özlemi dile getiren bu mektuplar özel ve kişisel mektuplar arasında bulunur. Resmi bir dil ile yazılması gerekmeyen bu mektuplar, aileler ile çocuklar arasında gizli olan yazışmalardır.

Beyaz bir kağıda, dolma ya da mürekkepli kalem ile yazılması gereken bu mektuplarda, sayfanın tek bir yüzü kullanılmalıdır. Aksi halde mürekkep kağıdın arkasına geçeceği için mektubu olan kişi okurken zorluk çekebilir. Bu gibi bir durum yaşanmaması için, özenli ve titiz bir yazım yapılması önemlidir.


Ailemden Mektup Var Örneği:

Canımız,

Seni anlatmak için kelimeler yetersiz kalıyor. Bu dünyaya gelmiş en değerli armağanlardan birisin. Çevrendeki herkes için senin arkadaşın, senin öğretmenin, senin annen, senin baban, senin akraban olmak çok özel bir duygu olmalı…. Seni gerçek anlamda tanıdıklarında, zaman geçirdiklerinde, kendi doğal yaşam ortamındaki seni gördüklerinde ne kadar özel birisi olduğunu fark edeceklerdir.

Sen çok eğlenceli, sıcak, samimi, kararlı, ne istediğini bilen, çevrende olup biten her şeyin farkında olan birisin. Biz senin o güzeller güzeli tertemiz, iyi niyetli bir o kadar da gizlediğin kırılgan ve hassas tarafının farkındayız. Keşke elimizde olsa ve senin muhteşem sevgini herkese gösterebilsek. Senin annen baban olmaktan çok mutluyuz.

Hayatta daima mutlu olmayı seç. Saygılı ol. Seni sevenlerin, sevdiklerinin ve en önemlisi kendinin kıymetini bil. Her gün yaşadığın güzellikler için teşekkür et. Biz ailen olarak seni sen olduğun için çok seviyoruz.

Kendini daima sev. Başkalarının onayına bağımlı kalma. Doğayı sev, ormanları sev. Hayvanları sev. Kendini seven, herkesi sever. Bencil olamaz. Kendi değerini bil. Başkaları ne yaparsa yapsın sen doğru olanı yapmayı seç. Sana güveniyoruz.

Güzel günler yaşamanı, sağlıklı, mutlu olmanı diliyoruz.

Seni çok seven ailen...
 

Benzer konular

Üst Alt