Keşfet
Mavi
Kırmızı
Yeşil
Turuncu
Mor
Siyah
Özel

Arkadaşa Mektup Örnekleri

turkceasigi

Yeni Üye
Katılım
22 Mar 2022
Mesajlar
11
Tepki
0
Puan
1
Arkadaşa mektup örnekleri özel mektupların arasında bulunur. Bir arkadaşa kısa bir mektup yazarken beyaz, çizgisiz kağıt kullanılmalıdır. Kağıdın yalnızca bir tarafını kullanmak gerekir. Harfler kurşun kalemle değil, tükenmez kalemle yazılmalıdır.

Beyaz kağıdın sağ üst köşesine mektubun yeri ve tarihi yazılmalıdır. Mektubu yazdıktan sonra imzalanmalıdır. Arkadaşa yazılan kişisel bir mektup, akraba veya arkadaş gibi size yakın birine gönderilmek üzere yazılan bir mektup türüdür. Bu tür mektuplarda cümleler içten, doğal ve samimi ifadedeler barındırabilir.

Mektup yazmak için bir tükenmez ya da dolma kalem kullanmak gerekir. Bunun yanı sıra her cümlenin ilk harfi büyük olmalıdır. Arkadaşa yazılan mektupta dile getirilen duygular, düşünceler ve dilekler samimi bir dil ile aktarılır ve mektup bir veda cümlesiyle bitirilir.


Arkadaşa mektup örneği:

Sevgili Dostum...

Kalbime, senin gibi birini asla unutamayacağımı düşündüren bir çizgi çizdin. Şimdi ve her zaman kalbimdesin.

Sorunlarım, sıkıntılarım ve zorluklarım ile birlikte sana geldim ve seni beni uzaklaştırmadın; dahası tüm sorunlarımı birbiri ardına çözdün. Eğer kardeşim olsaydın, seni daha fazla sevemezdim. Neyse ki farklı ailelerde doğup birbirimizi bulduk ve sen benim kardeşim kadar yakın en yakın arkadaşım oldun.

Hayatımı, her an her saniye o bitmeyen enerjin ve gülüşünle aydınlatıyorsun. Ve hiç bıkmadan en iyi arkadaşım olduğun için ne kadar şanslı olduğumu bana hatırlatıyorsun.

Seni çok seven arkadaşın Ahmet


Arkadaşa mektup örneği 2:

Sevgili arkadaşım,

Bu dünyada en sevdiğim değerlerimden biri olduğunu sen de biliyorsun. Sen benim ailemden biri gibisin. Sen benim çocukluğumsun. Seninle oynadığımız oyunları, acı tatlı günlerimizi, tatlı kavgalarımızı, hemen sonrasında dayanamayıp barışmak için göstermiş olduğumuz çabaları hayatım boyunca unutamam.

Ne zaman bir şeye canım sıkılsa, hemen seni yanımda bulabileceğimi bilirim. Senin de bunu biliyor olman bana huzur veriyor. İnsanın senin gibi bir arkadaşının olması, bu dünyada sahip olunabilecek birçok güzellikten daha güzel. Seninle daha çok güzel günler yaşayacak, birçok paylaşımda bulunacağız. Ve bu süreçte hem yan yana, omuz omuza olacağız. Benim en yakın arkadaşım olup da bana bu güzel duyguyu yaşattığın için sana teşekkür ederim, iyi ki varsın!
 

Benzer konular

Üst Alt