Keşfet
Mavi
Kırmızı
Yeşil
Turuncu
Mor
Siyah
Özel

Atatürk’e Mektup Örnekleri

turkceasigi

Yeni Üye
Katılım
22 Mar 2022
Mesajlar
11
Tepki
0
Puan
1
Atatürk’e mektup örnekleri Atatürk’e sevgi ve minnet içeren duyguları paylaşmak için yazılır. Artık hayatta olmayan birine yazılan bir mektup olması sebebi ile diğer mektup türlerinden daha farklı özellikler taşımaktadır.

Atatürk’e mektuplar 10 Kasım, 23 Nisan ya da 19 Mayıs gibi özel günlerde ya da herhangi bir gün yazılabilir. En genel hali ile Atatürk’ün ülkemiz için yaptıklarına derin bir minnet ve ona duyulan özlemi içermesi gereken bu mektuplar, resmi değil, daha duygusal bir dil kullanılarak da kaleme alınabilir.

Atatürk’ün ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu daha küçük yaşlardaki çocuklara anlatmak için oldukça büyük bir rol oynayan bu mektuplar, eğitici niteliğe sahiptir.

Atatürk’e mektup örneği:


Atam!,

Sen tüm zorluklara göğüs germiş, yılmadan, bıkmadan çalışmış, kendi menfaatlerini düşünmeden halkı için çalışmış büyük bir öndersin. Sen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucususun

Bizim için yaptığın bütün güzellikleri senin ışığın doğrultusunda devam ettiriyor ve ülkemizin daha iyi yerlerde olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatanımız için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilir ve bizlere güvenebilirsin.

Saygılarımla…
 

Benzer konular

Üst Alt