Keşfet
Mavi
Kırmızı
Yeşil
Turuncu
Mor
Siyah
Özel

Okun Ucundan Kimin Eseri

ahmety

Yönetici
Yönetici
Katılım
18 Mar 2022
Mesajlar
320
Tepki
2
Puan
18
Okun Ucundan kimin eseri araştırmalarında karşımıza Yakup Kadri Karaosmanoğlu çıkacaktır. Yakup Kadri Karaosmanoğlu edebiyata Fecri Ati topluluğu arasında başlamıştır. Bu noktada tercih edilen ise bireyci yaklaşımlarla eserlerin ortaya çıkması idi. Ancak Yakup Kadri Karaosmanoğlu belli bir süre Fecri Ati içerisinde edebiyat yaşamına devam etse de daha sonrasında toplumcu eserler ortaya çıkarmaya başlamıştır.

Okun-Ucundan-Kimin-Eseri-TurkceHocasi_com.png


Eserlerinde genellikle Türk toplumuna yer veren Yakup Kadri Karaosmanoğlu Okun Ucundan eserinde de Türk toplumundan bahsetmektedir. Mensur şiir tarzında yazılan Okun Ucundan eserinde uyağa bağlı kalınmamış ancak ahengini şairane bir hava ile koruyarak anlatılmak istenen anlatılmaya çalışılmıştır.

Okun Ucundan kimin eseri sorusu karşımıza Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nu çıkartmaktadır ve 1934 yılında diplomatik görevini yerine getirdiği süreçte ortaya çıkan bir eser olduğu görülmektedir. 1940 yılında elçi olarak atandığı süreçte yine Türk toplumunu yansıtmak adına yazdığı Okun Ucundan yazarın yazmış olduğu önemli şiirlerinden birisidir.
 
Benzer konular Forum Tarih
TugceYilmaz Deyimler ve Atasözleri 0 330

Benzer konular

Üst Alt