Keşfet
Mavi
Kırmızı
Yeşil
Turuncu
Mor
Siyah
Özel

Türkçe Dersi Net 7. Sınıf

ahmety

Yönetici
Yönetici
Katılım
18 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepki
1
Puan
18
Türkçe dersi 7 sınıf öğrenciler için geliştirilmiş olan zengin müfredatı ile öğrencilere pek çok katı sağlar. Öğrenci kendi ana dili hakkında çok daha fazla detaya hâkim olur; yazma ve okuma becerileri gelişir.

7. Sınıf Türkçe Dersinin Kazanımları​

Türkçe dersi net 7 sınıf öğrencinin topluluğun önünde tartışılacak bir konu/sunu hazırlayabilmesine yardımcı olur. Öğrenci elde edilen bilgiler hakkında konuşur, metni okur veya inceler. İlgili kanıtları oluşturur alıntılamasını gerçekleştirir ve sunabilecek yeteneğe sahip olur.

Sebep etkisi, amaç etkisi, karşılaştırma, benzetme, örnekleme, duygu ifadesi, abartmalar, nesnel ve öznel sonuçlar ve daha fazlasıdır. Öğrenciler uydukları ve gördüklerinde bilgi ve fikirlerin tutarlılığını sorgularlar. Duydukları veya gördükleri hakkındaki görüşlerini mantıklı bir sırayla açıklayabilirler. Dinlediğinizde gerçek ile kurguyu ayırt edersiniz. Farklı metin türlerini dramatize edebilir.

Türkçe, yabancı dillerden gelmiş ve henüz dilimize kök salmamış kelimelerden oluşmaktadır. Öğrenci tüm bunların ayrımını yapabilecek düzeye gelir.

Okuduğunu Anlama Düzeyi​

Türkçe dersi net yedinci sınıf öğretileri ile öğrenciler fikirlerini ve duygularını belirler. Metni objektif olarak özetleyebilir. Okuduklarında destekledikleri fikirleri belirler ve destekledikleri fikirlerin ana fikirlerinin neler olduğunu belirleyebilir. Soru başlığı ve içerik uyumluluğu noktalarının farkında olur. Zaman, mekân ve karakter arası bağlantıyı çok daha çabuk kavrar ve diğer kavramlar arasındaki ilişkiyi de çok kolay bir şekilde kavrayabilir. Tüm bunlar sonucunda öğrencilere okuma alışkanlığı da kazandırılmış olur.
 

Benzer konular

Üst Alt