Keşfet
Mavi
Kırmızı
Yeşil
Turuncu
Mor
Siyah
Özel

Yıl Sonu Kapanış Metni Örnekleri

ahmety

Yönetici
Yönetici
Katılım
18 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepki
1
Puan
18
Yıl sonu kapanış metni örnekleri arasından en doğrusunu seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Ancak bu noktada daha önceden başarılı konuşmalar yapmış kişilerden yardım alınabilir, alıntı yapılabilir ve atıflarda bulunulabilir. Okulda öğretmenlere karşı bir kapanış konuşması yapılacak ise şöyle bir örnek kullanılabilir: Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim hedeflerinin yol göstericiliğinden, öğrencileri ile medeniyetin inşasından bahsedilerek, öğretmenlerin aslında ellerindeki bilginin bir cevher olduğundan söz edilerek ve son olarak onlara teşekkür ve takdir sunularak bir konuşma yapılabilir.

Yıl sonu kapanış metni örnekleri araştırması sadece öğretmenlere karşı da yapılmayabilir. Bu noktada öğrencilerin başarılarının takdir edilmesi ya da ödüllendirilmesi, başarılarının ortaya çıkmasında etkili olan etkenlerden bahsedilmesi, tatillerini iyi değerlendirmeleri gibi yol göstericilik yapılması ve ayrıca tatillerinin de tadını çıkartmaları öğütlenebilir. Velilere karşı ise teşekkür ve takdir konuşması yapılabilir.

Yıl Sonu Okul Kapanış Konuşması​


Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım
Sayın Belediye Başkanım, Sayın Milli Eğitim Müdürüm
Sayın Basın Mensupları, Değerli Misafirler,
Sevgili öğrenciler

......- ...... Eğitim Öğretim yılı sene sonu kapanış programına hoş geldiniz.

Biz öğretmenler, gelişmenize etki eden faktörlerin, en etkilisiyiz. Bunun bilincinde olarak, birlikte çalıştığımız süre içinde, sizlere; en iyiyi, en doğruyu ve en güzelini vermeye çalıştık. Sizinle yorulup, yine sizin tatlı bakışlarınızla dinlendik.

Her insanın bir değer olduğu inancı içinde yeteneklerinizi ortaya çıkarıp, geliştirmeye gayret ettik. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri toplum için ziyan ve israftır. Esas olan, bireyin kabiliyetine göre yön verip, üretkenliğini sağlamaktır. Bu inançla eğer, hayatınıza bir pencere açıp, temelinize birkaç damla su, ufkunuza bir tutam ışık olduysak, ne mutlu bize…

Bir yaşam merdivenine tırmanmaya başladığınız andan itibaren sizin için yeni bir hayat başlamaktadır. Geleceğinize bir ışık tutar umuduyla son bir ders olarak, bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

Tüm yaşam sürecinin içinde sürekli okuyun, kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Kendiniz ve başkalarıyla yarışın. Kendi mutluluğunuzla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için de çalışın. Birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Araştırıcı ve yaratıcı olun. Fikirlerinizi demokratik zeminlerde tartışın. Başkalarının fikirlerine saygılı olun. Kendinize güvenin, güvensizlik insanları başarısız kılar. Vatanınızı ve milletinizi sevip, yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karşı, saygılı olun.

Sizleri, bu duygularla birer çiçek tohumu olarak ülkemin ve dünyanın tüm semalarına serpiyorum. Düştüğünüz her yerde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yeşertiniz. Sizleri güzel ve yararlı işlerde görmek, emeğimizin semeresi olacaktır. Tüm yaşamınızın değerli ailelerinizle birlikte, sağlıklı, başarılı ve mutlu geçmesini diliyor, hepinizi ayrı ayrı öpüyoruz. Sizleri çok seviyoruz.

Konuşmamı ulu önder Atatürk’ün birkaç sözüyle bitirmek istiyorum.
- Büyük işler, önemli girişimler, ancak ortak çalışma ile sağlanır.
- Zafer, “ zafer bizimdir “ diyebilenin; başarı, “ başarıya ulaşacağım “ diye başlayanın ve “ başardım “ diyebilendir.
- İlköğretim davası, insan olma, millet olma davasıdır.

Hepinize iyi seyirler diliyor, saygılar sunuyorum.
 

Benzer konular

Üst Alt