Keşfet
Mavi
Kırmızı
Yeşil
Turuncu
Mor
Siyah
Özel

Türkçe Dersi 4. Sınıf

ahmety

Yönetici
Yönetici
Tepki
2
Türkçe dersi 4 sınıf müfredatında hem öğrencileri hem de öğretmenleri etkileyecek, pek çok katkıda bulunacak içerikler yer almaktadır. Öğretmenler öğretim sürecini yönlendirirken öğrenciler öğrenmeye dâhil olur.

4. Sınıf Türkçe Dersinin Kazanımları​

Türkçe dersi dördüncü sınıf, kavramları, düşünceleri, görüşleri, duyguları ve gerçekleri hem sözlü hem de yazılı olarak ifade etmeyi sağlar. Sosyal ve kültürel bağlamda dilsel ve yaratıcı bir şekilde etkileşim kurmaya yardımcı olur.

Duygular, düşünceler, kavramlar, gerçekler ve görüşler, bireysel ihtiyaç ve ihtiyaçlara göre hem sözlü hem de yazılı olarak aktarılır. Eğitim, öğretim, işyeri, ev ve eğlence gibi uygun sosyal ve kültürel bağlamlarda öğrencilerin kendini anlaması, ifade edebilmesi amaçlanır. Yabancı dilde iletişim, arabuluculuk ve kültürler arası anlama becerileri de bu noktada gelişir.

Bireysel yeterlilik seviyeleri, sosyal ve kültürel geçmişlerine, çevrelerine, ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına bağlıdır. Bazı durumlarda dile, dinleme, konuşma, okuma ve yazma boyutlarına bağlı olarak değişir. Tüm bu detaylar kapsamında hazırlanmış olan Türkçe dersi müfredatı, yalnızca 4. Sınıf düzeyinde öğretim gören öğrenciler için değil diğer tüm düzeyler için de bunu gerçekleştirir.

4. Sınıf Türkçe Dersinin Önemi​

Türkçe dersinin dördüncü sınıflar için önemi konusuna gelince bu düzeyde eğitim gören öğrencilere yazım bilgisi, paragraf bilgisi gibi konular aktarılacağı için öğrencilerde kitap okuma alışkanlığı artacak ve okuduğunu daha iyi anlama süreci başlayacaktır. Bu nedenle de bu ders epey önem arz etmektedir.